از این پس همراهان کانون طبیعت و تمدن می توانند برای دریافت مقالات علمی و آخرین اخبار و فعالیت ها به وب سایت رکوعی دات کام که در صفحات درج شده است مراجعه نمایند کانون تحقیقاتی طبیعت و تمدن

کانون تحقیقاتی طبیعت و تمدن

آشتی انسان با طبیعت و حیات وحش

مواد غذایی و کویر

به حتم آشپزی در طبیعت سخت تر از آشپزی در منزل می باشد ولی از لحاظ طعم غذا شاید بتوان گفت غذا های پخته شده در طبیعت بسیار لذیذ تر است نسبت به غذا های پخته شده در منازل .

اما طبیعت و پخت غذا :

هنگامی که کوله طبیعت گردی خود را آماده میسازید  ، اولین  چیزی که فکر تان را مشغول به خود می سازد این است که خوراکی چی ببریم ، غذا چی بخوریم  ؟ 

قبل از این که سفری ( حتی یک روزه  ) را به طبیعت داشته باشید باید از مقصد خود اطلاع پیدا کنید ( منطقه مورد نظر شما گرمسیر است یا سردسیر ) زیرا مواد غذایی حمل شده توسط شما امکان فاسد شدن را داراست .

به طور مثال برای ورود به کویر و مناطق گرمسیر باید از بردن موادی که دارای نگهدارنده هستند خوداری نمود .

موادی مثل سس سفید یا امثال این مواد به سرعت در فضای گرم فاسد گشته و مسمویت غذایی برای شما ایجاد می کند . 

در مناطق گرمسیر باید از مواد کنسرو شده مثل کنسرو لوبیا و .... استفاده نمود و نباید از غذاهای آماده نظیر ساندویچ ها ( سوسیس ، کالباس ها ) استفاده نمود زیرا موادی که برای تهیه ساندویچ استفاده می شود مثلا خیار شور ، سبب تشنگی شما در منطقه گرمسیر می شود یا سس ساندویچ به سرعت فاسد می گردد ولی خوب برای سفر یه روزه به کوه یا جای سردسیر مانعی ندارد ( البته کالباس نه سوسیس چون روغن موجود در سوسیس به حالت ماسیده در خواهد آمد ) و به شرط آنکه زود مصرف گردد . مثلا برای 1 روز مسافرت به شهرستانک و صرف یک نهار . 

بعضی از اشخاص هم که علاقه ی شدیدی به آشپزی در طبیعت دارند با خود گوشت یا جوجه کباب حمل می کنند تا با روشن نمودن آتشی جوجه یا گوشت خود را کباب کنند ولی در همین کار به ظاهر ساده روش هایی هایی نهفته است که در صورت رعایت نکردن روش ها امکان فاسد شدن گوشت وجود دارد . اگر شما قصد کویر کرده اید ( جای گرمسیر ) حتما گوشت را خرد نموده و اندکی نمک روی آن بریزید این کار باعث می گردد آب گوشت زود تبخیر نشود و مدت زمان بیش تری دوام آورد . 

 

بعضی ها هم که علاقه ای به شکار دارند با شکار یک جاندار و گوشت لذیذ شکار خود را تغذیه می نمایند ولی باز این کار هم مثل تمامی کار های دیگر نیاز به توضیح بیش تری دارد بطوریکه با استفاده از روش زیر می توانند گوشت شکار شده را برای مدتی طولانی بدون فاسد شدن با خود حمل کنند .

شاید کلمه گوشت خشک را تاکنون شنیده باشید بله گوشت خشک همان گوشت معمولی و مورد استفاده روزانه ما می باشد ولی بدون آب ، حال چگونه و چه طوری  گوشت را خشک می نمایند ؟

در جواب این سوال باید متذکر شوم بعد از شکار حیوان گوشت آنرا جدا نموده و تمامی چربی ها و غضروف ها و ... را خوب جدا نموده و گوشت را به قطعات کوچکتر تقسیم نموده و مقداری نمک روی آن پاشیده و کمی فلفل سپس آن را به ریسمان یا طنابی کشیده و جلوی نور خورشید قرار می دهید و زیر آن آتشی  بر پا سازید که دودزا باشد ( نیازی به شعله ور شدن نیست ) لازم به ذکر است وجود دود در اطراف گوشت مانع از جمع شدن پشه ها و مگس ها در اطراف گوشت می شود در ضمن گوشت نباید به حالت پخته شده در آید فقط حالت دودی بعد از تبخیر شدن آب گوشت ، گوشت به چرم شبیه می شود . بعد از اتمام این مراحل آنرا در پارچه ای تمیز در کوله خود قرار دهید و در صورت نیاز مصرف نمایید . 

 

تقریبا به شکل زیر :

                           

 

 

حال که صحبت کویر شد بد نیست درباره ی نوشیدنی هایی که باید در کویر و مناطق گرمسیر از آن استفاده کنیم و نوشیدنی هایی که نباید از آنها استفاده کنیم صحبت نمایم : 

در کویر بر خلاف تصور افراد  نوشیدن چای روشی مناسب برای رفع تشنگی و رفع خستگی است . چون چای دمای بدن شما را به میزان اندکی افزایش می دهد و این افزایش دما سبب گشته تا بدن شما با شرایط بیرونی و دمایی هوا بیش تر تطابق یابد و از احساس تشنگی و گرما شما می کاهد . ولی نوشیدنی های شیرین مثل نوشابه ها اغلب شما را دچار تشنگی مضاعف می نماید . ولی باز هیچ چیز جای نوشیدن کمی آب را نمی گیرد و نخواهد گرفت و یکی از ملزومات رفتن به کویر و مناطق گرمسیر برداشتن مقداری آب و با مدیریت مصرف کردن آن می باشد ، از نکات دیگری که میتوان به آن اشاره نمود نبردن آب معدنی و نخوردن آب های جاری یا آب هایی که در طبیعت وجود دارد است . ( البته با جوشاندن این گونه آب ها می توان از اثرات آن کمی کاست ) و در صورت نیاز آنرا مصرف نمود .